Vien iš pavadinimo galima spręsti, kad šis interjero stilius gimė pietinėje Prancūzijos dalyje – Provanse. Ir nors šis interjeras populiarumo viršūnėje buvo dar praeitame amžiuje, tačiau ir šiandien, modernaus minimalizmo epochoje, jis turi nemenką būrį gerbėjų visame pasaulyje. Šiluma, jaukumas ir romantika – tai žodžiai geriausiai apibūdinantys Provansą, kurio atmosferą kuria mielos smulkmenos, šviesūs atspalviai ir žinoma nepakartojami Provanso stiliaus baldai.

Provanso interjero stilius – su charakteriu

Provanso interjero stilių galima drąsiai pavadinti atkeliavusiu iš praeities, norint sukurti šio interjero dvasią dažnai naudojami antikvariniai baldai, senoviniai šviestuvai ir veidrodžiai. Pradedant Provanso baldais ir baigiant paveikslų rėmais, veidrodžiais su masyviais antikvariniais rėmais bei senovinėm žvakidėm – viskas yra sukurta žmogaus rankomis, be to, tai nedideliais kiekiais pagamintos, o dažnu atveju ir vienetinės interjero detalės.

Provansas – Prancūzijos kaimo stilius, kurio baldams būdingas vietos meistrų braižas ir rankų darbas. Kiekviena detalė, raižinys ir mediniai drožinėti dekorai pasakoja tuometinio visuomenės gyvenimo subtilybes ir dvelkia istorija. Tai ypač įvertins tie, kurie tiki, kad namų baldai turi būti ne tik funkcionalūs, bet ir kuriantys jaukumą ir namų istoriją.

Provanso interjero stiliaus pradžiamokslis

Provanso baldai ir natūralus medis vienas nuo kito neatsiejami. Būtent baldai ir yra šio stiliaus „ašis“, apie kurią sukasi visos kitos interjero detalės. Baldai yra pakankamai sudėtingi ir masyvūs, kuriems švelnumo pojūtį ir lengvumą suteikia rankų darbo raižiniai, kuriuose dominuoja tradiciniai Prancūzijos kaimo motyvai tokie kaip vynuogės, levandos, gėlės ir alyvuogių šakelės. Dekoruojant baldus su įvairiais medžio dekorais reikia nepersistengti. Daug dėmesio skiriama ir meilės tematikai – įsimylėjėlių vaizdeliams prie tvenkinio ar po medžiu, gulbių meilės ritualams ir pan. tačiau šie vaizdiniai dažniausiai iškyla ant minkštų baldų, pagalvėlių ar staltiesių.

Provanso stiliaus interjeras turi būti šviesių, natūralių spalvų, itin populiari balta, gelsva, rožinė, levandos ir degto molio spalva. Prie tokių Provanso stiliaus baldų puikiai dera šviesios tačiau grubiai dažytos sienos. Tiesa, sienas galima dekoruoti ir pablukusiais, gėlėtais tapetais. Tai puikus pasirinkimas miegamojo sienoms. Beje, miegamojo kambaryje visas dėmesys paprastai koncentruojamas į lovą. Masyvi, plati, su užuolaidomis – puikiai atspinti Provanso stilių.

Tipiški ir ne mažiau svarbūs Provanso stiliaus interjero akcentai – senovinės žvakidės, nertos staltiesės ir staltiesėles, nublukinti, raštuoti kilimai, veidrodis masyviais rėmais. Beje, Provanso interjere naudojamos tik natūralios medžiagos – medis, akmuo, linas, oda, medvilnė ir šilkas.

            Provanso stiliaus interjeras be mielų smulkmenų netenka dalies savo charizmos. Prancūzai mėgsta suvenyrus, todėl jų namuose jų daug, kaip įvairių smulkių detalių – tai gali būti dekoratyvinės lėkštės, vazos, raktinės, servetėlių laikikliai, dekupažo technika dekoruotos pakabos ar papuošalų dėžutės, nuotraukų rėmeliai, vazonėliai gėlėms.  Todėl galima drąsiai eksponuoti šeimos nuotraukas su puošniais rėmeliais, sienas dekoruoti klasikiniais paveikslais, senovinėmis žvakidėmis, keramikos dirbiniais, puoštais gelių motyvais, vazomis su gyvomis ar dirbtinėmis gėlėmis. Taigi, norint sukurti jaukia Prancūzijos kaimo dvasia alsuojantį interjerą, svarbūs ne tik Provanso baldai ar sienų spalva, būtina įdėti ir dalėlę savęs.